Kategorie

Tak sa konečne po dlhej zime/nezime hlásim prvýkrát v roku od vody

Ahojte,

Tak sa konečne po dlhej zime/nezime hlásim prvýkrát v roku od vody.

Predpoveď ukazovala pekné slnečné počasie a ja už som sa nevedel dočkať, kedy otestujem novinky v mojej výbave. Aj keď som vedel, že pri vode strávim len jednu noc, tešil som sa!

Po príchode k vode, volím plytšie partie v blízkosti palachov, nakoľko malo byť slnečné počasie atakujúce 20°C a ja dúfam, že práve tu by sa mohli ryby zdržovať. Opatrne zakrmujem malou raketkou kombináciou boilies, peliet a repky dve miesta s hĺbkou vody 2,5m a 1,5m vo vzdialenosti asi 20m a 40m od brehu, pretože si na tejto vode, kde je veľký rybársky tlak, nechcem ryby zbytočne plašiť člnom. Kvôli zatraktívneniu kŕmnej zmesi, boilies najskôr namáčam do vriacej vody z rybníka a následne touto vodou zalievam aj repku. Takto namočené boilies funguje v ešte stále studenej vode rýchlejšie a do okolia vysiela silný signál! Aspoň taký je môj názor,uvidíme čo na to ryby :)

Na jednej udici panáčik 14mm boilies B1 v kombinácii s cesnakovou popkou a na druhú udicu dávam moju celoročnú osvedčenú kombináciu 24mm Deathsea + 14mm wazzup, obidve s pva pančuchou s nadrteným boilies. Udice sú nahodené a ja čakám na prvý záber, užívajúc si krásne počasie v prírode varením večere v panvici EaziPan. Odkedy poznám kráľovské toasty od Kuba Fabiana, žiadna výprava sa sa bez nich nezaobíde :)

 

Od varenia ma ruší príposluch a ja mám na udici prvú rybu. Žiaľ, po krátkom súboji vypínam cca metrového sumca kúsok od podberáku. Po krátkom sklamaní si v duchu hovorím, že som rád, že to nebol kapor a znovu nahadzujem.

Zotmelo sa, a v správne zvolenej taktike ma utvrdzuje razantná jazda z plytšej vody a aj prvý kapor sezóny. Na moju radosť, podoberám dokonale stavaného lysca s hmotnosťou 15,5kg 🙂 Úspešný večer okorenil ešte jeden záber v podobe dlhého bojovníka z hlbšej vody, ktorého nefotím, rybu rýchlo púšťam, jemne dokrmujem obe miesta a do rána už len spím, bez záberu.

Ráno sa držím plánu a prehadzujem udice. Za svitania prichádza opatrný záber a ja si užívam moje obľúbené fotenie s prirodzeným svetlom a fotogenickým kaprom.. Nasledujú aj moje raňajky, a keď sa oteplí, začínam pomaly baliť veci. Balenie prerušuje na pravé poludnie jazda, súboj a na konci sa v podberáku ocitá bez mála metrové a 15kg torpédo :)

Bola to zároveň posledná ryba mojej prvej krátkej jarnej výpravy v roku 2020 a ja som šťastný, že bola taká úspešná i keď cieľom bolo stráviť len pár chvíľ pri vode :)

Všetkým slušným rybárom Petrov Zdar
Peter Steiner

Na moju radosť, podoberám dokonale stavaného lysca s hmotnosťou 15,5kg 🙂

Bola to zároveň posledná ryba mojej prvej krátkej jarnej výpravy v roku 2020 a ja som šťastný, že bola taká úspešná i keď cieľom bolo stráviť len pár chvíľ pri vode :)

© 2001 - 2022 Copyright HOBBY-G s.r.o.